background

Najnowsze technologie i sprawdzone rozwiązania

Teleinformatyka | Inteligentny dom | Systemy zabezpieczeniowe | Systemy audiowizualne | Wspomaganie eksploatacji budynku

Oferta


Inteligentny budynek

Nowy standard życia i bezpieczeństwa dla Ciebie i Twojej rodziny.

dowiedz się więcej
Group Created with Sketch.

Image

Wspomaganie eksploatacji budynku


Nowoczesne budownictwo stawia projektantom i wykonawcom wysokie wymagania. Niezależnie od tego czy chodzi o miejsce pracy czy dom, każdy chciałby przebywać komfortowych warunkach, a przy tym czerpać korzyści z ekonomicznej eksploatacji obiektu. Nasze rozwiązania właśnie do tego dążą.

 • Automatyka przemysłowa

  Z pewnością wiele procesów w Twojej firmie wymaga stałego nadzoru i monitorowania. Nasze rozwiązania to m.in. zbieranie informacji o krytycznych parametrach środowiskowych czy zaawansowany monitoring wizyjny z analizą obrazu.

  Wszystkie zdarzenia są zapisywane, w przypadku przekroczenia wartości granicznych np. temperatury czy wilgotności, użytkownik może być powiadomiony np. bezpośrednio poprzez słuchawkę systemu łączności. Oferowane przez nas rozwiązania zwiększają nie tylko wydajność, ale także bezpieczeństwo pracy.

 • Sterowanie oświetleniem

  Sterowanie oświetleniem ma na celu nie tylko obniżenie kosztów energii, ale także zwiększenia komfortu pracy, poprzez zapewnienie optymalnych warunków dla danego pomieszczenia. Kiedy w danym momencie Twoje biuro jest doświetlone światłem słonecznym, system sam dostosowuje natężenie opraw oświetleniowych. Oświetlenie może być także sprzężone z systemem alarmowym.

  W przypadku wykrycia intruza w obiekcie, system sam oświetli wszystkie pomieszczenia oraz otoczenie budynku oraz wezwie ochronę. Ponadto jedną z podstawowych funkcji jest wykrywanie ruchu oraz obecności.

 • Sieci czasu

  Taki system znajdzie zastosowanie w zakładach przemysłowych, dworcach, biurach szkołach, bankach. Wszędzie tam gdzie istnieje konieczność zainstalowania wielu zegarów o jednolitych i precyzyjnych wskazaniach. Dystrybucja czasu opiera się na synchronizowaniu przez centralę zegarową wskazań sieci zegarów analogowych (wskazówkowych) i cyfrowych rozmieszczonych w budynku/budynkach oraz obszarach zewnętrznych objętych daną siecią czasu.

  Taki system jest praktycznie bezobsługowy, centrala zegarowa rozsyła informację do wszystkich zegarów pracujących w sieci.

 • Rejestracja czasu pracy

  Wdrożenie rejestracji czasu pracy to przede wszystkim usprawnienie procesów w nowoczesnym przedsiębiorstwie. Jest to niezwykle pomocne narzędzie dla precyzyjnego i automatycznego rozliczania. Ponadto znacznie poprawia dyscyplinę i zwiększa efektywność.


Image

Systemy audiowizualne


Systemy audiowizualne od lat uzupełniają naszą ofertę. Projekcja, nagłośnienie multiroom, sterowanie, ustanawiają standardy nie tylko nowoczesnego biura czy szkoły, ale coraz częściej domu.

 • Sieci prezentacji wizualnej

  Sieci prezentacji treści wizualnej to platformy służące do szybkiego i skutecznego przekazywania treści wizualnej. Najczęściej w ich skład wchodzą wyświetlacze, projektory, które prezentują informacje. Zastosowanie takich systemów jest bardzo szerokie, najczęściej są to lotniska, dworce, obiekty sportowe, handlowe, restauracje oraz sale konferencyjne.

  Obsługa i wprowadzenie danych ze strony użytkownika jest bardzo prosta i może odbywać się zdalnie.

 • Systemy audiowizualne

  Oferujemy kompleksowe usługi związane z systemami audiowizualnymi. Nasza oferta skierowana jest zarówno do biznesu, edukacji jaki do Inwestorów indywidualnych.

 • Multiroom audio

  Użytkownicy multiroom audio mogą cieszyć się swoją ulubioną muzyką niezależnie w dowolnym pomieszczeniu. Dostęp do nieograniczonych zasobów muzyki gwarantują m.in. serwisy strumieniujące. Nie jest też problemem korzystanie z tradycyjnych nośników takich jak płyty CD lub nawet płyty analogowe oraz odbiorniki radiowe.

  Oferujemy wiele typów głośników, łącznie z tymi, które są “niewidzialne”. Wygodne sterowanie systemem może odbywać się za pośrednictwem aplikacji na smartfonie lub paneli dotykowych. Systemy multiroom możemy też zintegrować z automatyką budynkową, co sprawi, że ulubiona muzyka pojawi się w domu np. zaraz po przebudzeniu jego mieszkańców. Dzięki takim systemom znikają ograniczenia związane z tradycyjnymi zestawami stereo. Możliwości konfiguracyjne są niemal nieograniczone, a każdy taki system konfigurujemy pod indywidualne potrzeby klienta.

 • Systemy DSO

  Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO). Ich podstawową rolą jest powiadomienie osób przebywających w obiekcie o wystąpieniu zagrożenia pożarowego. Sprawne i szybkie powiadomienie pozwala wyeliminować ryzyko wystąpienia paniki podczas ewakuacji. Rolą drugorzędną może być nadawanie komunikatów komercyjnych (np. galerie handlowe) lub informacyjnych (dworce, lotniska, szkoły).

  Oferujemy także tradycyjne nagłośnienia radiowęzłowe, stosowane najczęściej w szkołach.

Bezpłatna wycena- bez zobowiązań!

Opowiedz nam o swoim projekcie. Doradzimy i przygotujemy wstępną propozycję.

Napisz do nas
Image

Systemy bezpieczeństwa


Nasza oferta pozwala na wybór rozwiązań dla każdego, niezależnie od tego czy jest to mieszkanie czy duży zakład przemysłowy. Skorzystaj z technologii, która pozwoli Ci poczuć się bezpiecznie.

 • Telewizja przemysłowa

  Od wielu lat zajmujemy się systemami telewizji przemysłowej. W wielu przypadkach integrujemy system kamer z automatyką budynkową lub np. instalacją alarmową. Zarówno podgląd obrazu z kamer jak i dostęp do nagrań może odbywać się z dowolnego miejsca na świecie. Klient może zostać powiadomiony np. o przekroczeniu linii ogrodzenia lub pozostawionym na jego posesji przedmiocie. Ponadto kamery wyposażone w mechanizmy analizy obrazu mogą dostarczać dużo większej ilości informacji. Taki system pozwala na analizowanie ujęć w celach znacznie wykraczających poza ochronę życia i mienia. Umożliwia to podejmowanie bardziej przemyślanych decyzji biznesowych, ograniczanie kosztów i zwiększanie efektywności dzięki zwrotowi z inwestycji, który można określać na podstawie rzeczywistych wyników działalności. W przypadku obiektów komercyjnych takich jak np. galerie handlowe i sklepy możliwe jest zliczanie klientów lub alarmowanie w sytuacji wystąpienia zbyt długich kolejek przy kasach. W celu poprawy bezpieczeństwa system może przesłać komunikat do ochrony o przeszkodach blokujących drogę ewakuacyjną. Jest to jeden z systemów zabezpieczeń, który powinien zapewniać użytkownikowi maksymalne bezpieczeństwo i spełniać powierzone zadania. Dobieramy urządzenia renomowanych producentów o parametrach wynikających z wymagań klienta. Zawsze staramy się też minimalizować ryzyko i skutki awarii.

 • Systemy przyzwowe

  Ofertę w tym zakresie kierujemy przede wszystkim dla:

  • zakładów przemysłowych
  • domów opieki i placówek opieki zdrowotnej

  Najważniejszym zadaniem takich systemów jest maksymalizowanie bezpieczeństwa człowieka Pensjonariusze domów opieki, w których wdrożyliśmy nasze rozwiązania, mają pewność, że każda prośba o pomoc szybko spotka się z właściwą reakcją. Opiekun otrzymuje wezwania bezpośrednio na urządzenie bezprzewodowe. Dzięki temu reakcja jest szybka i pewna. Każde zdarzenie jest rejestrowane w systemie co pozwala na optymalizację pracy.

 • Kontrola dostępu

  Kontrola dostępu to jeden z najważniejszych systemów w nowoczesnych budynkach. Dzięki temu chronimy pomieszczenia przed niepowołanym dostępem. Uprawnione osoby są wyposażone w karty, breloki zbliżeniowe w celu otwarcia drzwi, bramy itd.

 • Systemy alarmowe

  System alarmowy staje jest podstawowym wyposażeniem każdego budynku. Nas wyróżnia to, że rozwijamy jego możliwości poprzez głęboką integrację z automatyką budynkową. Tym sposobem klient ma pełną kontrolę, a to zwiększa jego bezpieczeństwo. Przykładem takiej integracji może być np. sterowanie ogrzewaniem na podstawie informacji zebranych z systemu alarmowego.


Image

Teleinformatyka


Teleinformatyka od początku stanowiła trzon naszej działalności. Technologia się zmieniła, ale oferowana przez nas jakość pozostała na najwyższym poziomie.

 • Centrale telefoniczne

  Od początku działalności czyli od 1989 roku zajmujemy się montażem central telefonicznych. Przez te wszystkie lata zawsze oferowaliśmy niezawodne rozwiązania, optymalnie dobrane dla potrzeb Inwestora. Znajomość rynku usług telekomunikacyjnych pozwala nam także na wsparcie naszych klientów w kontaktach z operatorami. Dzięki temu wielu z nich zmniejszyło swoje opłaty abonamentow.

  Oferujemy zarówno systemy dla niewielkich biur, jak i duże systemy dla kilkuset abonentów, w tym także wyspecjalizowane rozwiązania dla call center, hoteli, placówek medycznych. Nasze rozwiązania pochodzą od renomowanych producentów takich jak : Panasonic, UNIFY, SIEMENS, GIGASET, PLATAN.

 • Łączność bezprzewodowa DECT

  System łączności bezprzewodowej DECT jest kluczowy dla zapewnienie pewnej i bezpiecznej łączności. Przykładem zastosowania może być sytuacja, kiedy natychmiastowy kontakt z kluczowymi pracownikami firmy jest niezbędny. Dotyczy to nie tylko sytuacji kryzysowych wymagających natychmiastowych decyzji, ale także np. działań ratunkowych, kiedy czas ma szczególne znaczenie.

 • Sieci bezprzewodowe WIFI

  Projektujemy, budujemy wydajne i bezpieczne sieci WIFI. Nasi klienci to m.in. biura, zakłady produkcyjne obiekty użyteczności publicznej. Każdą inwestycję rozpoczynamy od wykonania pomiarów w danych obiekcie i przygotowania szczegółowego projektu.

 • Sprzęt aktywny IT

  Od wielu lat w naszej ofercie znajdziecie Państwo sprzęt aktywny IT : przełączniki, router, serwery, dyski sieciowe, a także komputery, monitory i peryferia. Oferujemy sprawdzone produkty pochodzące od renomowanych producentów.

 • Sieci komputerowe

  Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem sieci komputerowych. Na podstawie wieloletnich doświadczeń budujemy dopasowane do potrzeb użytkownika instalacje, które zapewniają bezawaryjną pracę i wieloletnią gwarancję.

  Potwierdzają to również certyfikaty uzyskane od renomowanych producentów.
Oferujemy również wykonanie pomiarów parametrów teletransmisyjnych sieci za pomocą urządzenia pomiarowego Fluke oraz konserwacje sieci.

 • Technika światłowodowa

  Światłowody stały się już standardem nawet w budownictwie mieszkaniowym. Oferujemy pełen zakres usług w zakresie techniki światłowodowej. Od projektu, po ułożenie okablowania i spawanie włókien oraz pomiary.

  Posiadamy najwyższej klasy spawarkę Furukawa Fitel wyposażoną w nowatorski system centrowania. Pozwala to na uzyskanie najwyższej jakości spawów.


Kontakt

Email: biuro@zakor.com.pl
Tel: (76) 852 50 50

Zapraszamy do kontaktu.

Siedziba firmy przy ulicy Złotoryjskiej 80/2 otwarta jest
od poniedziałku do piątku w godzinach: 8:00 — 16:00.